Magnetyczne belki ceny.
Użycie belek na magnes rozpowszechnione jest szeroko w przemyśle oraz na linii produkcyjnej. Takie belki są stosowane do separowania, znad taśmociągów produkcyjnych, zbędnych przedmiotów z żelaza z rozmaitych substancji, które się przesyła w czasie produkcyjnych procesów. Tego typu belka ma we wnętrzu silny magnes z neodymu, dzięki czemu doskonale nadaje się do takich zadań. Głównie stosowane są w przemyśle spożywczym, recyclingu a także przetwórstwie sztucznych tworzyw, jako filtry dla metalowych odpadów. Magnetyczna belka stosowana też może być jako zsypowy separator, jeśli zamontuje się ją pod właściwym kątem.
Z reguły magnetyczne belki pokrywane są specjalną obudową zrobioną z kwasoodpornej stali PN:0H17N12M2T (AISI 316) lub PN:0H18N9 (AISI 304), która w sobie ma magnesy z neodymu, rozłożone w tzw. podkowę z bardzo mocną soczewką magnetyczną. Przez takie rozwiązanie, skupienie magnetycznego pola jest ukierunkowane w stronę dolnej powierzchni belki i nie jest rozpraszana w inną stronę. Mocowania okalające belki z magnesami znajdują się przeważnie, zależnie od parametrów technicznych, na górze albo na końcach. Wykorzystujemy do zawierzania uchwyty w kształcie ucha ze śrubą o średnicy M10.
Poziom indukcji magnetycznej belki pomiędzy biegunami (max) ~ 0,625 [T].
Indukcja magnetyczna w odległości:
- 2 cm od powierzchni ~0,230 [T],
- 4 cm od powierzchni ~0,116 [T],
- 6 cm od powierzchni ~0,062 [T],
- 10 cm od powierzchni ~0,025 [T].
Podstawowe informacje :
- Najwyższa dopuszczalna temperatura użytkowania belki z neodymowymi magnesami to ~ 80°C - w wyższych temperaturach magnes może utracić swoje właściwości magnetyczne.
- Realizujemy belki magnetyczne w oparciu o specyfikację Klienta, w zależności od oczekiwań i zastosowania.
- Wymiary przedstawione w milimetrach
Wykorzystano neodymowe magnesy mające grubość 25 mm.