Jeśli chcesz zminimalizować ból, wtedy zalecane jest przyłożenie lodu do ściętej skóry. W sytuacji większych magnesów urazy tego typu mogą być silne.
Praca musi odbywać się na metalowym stole lub na powierzchni magnetycznej. Magnesy powinny pozostać tam, gdzie je ustawisz i nie "poleciały" jednocześnie do innych.
W sytuacji trzymania magnesu w dłoniach, wtedy musisz pamiętać o tym, aby trzymać dłonie we właściwej odległości od siebie.
W sytuacji pracy z magnesami należy nosić okulary ochronne oraz rękawice robocze (w razie konieczności).
Trzymaj magnesy w odległości co najmniej 20 cm od newralgicznych urządzeń elektronicznych oraz pamięci masowych.
Jeżeli sobie zrobisz krzywdę oczywiste jest że, jeśli pojawią się znaczne obrzęki, wówczas należy natychmiast zwrócić się o pomoc lekarską.
Nie możesz wiercić, ani podgrzewać magnesów neodymowych.
Magnesy neodymowe utrzymują swoją moc magnetyczną przez dziesięciolecia wtedy, gdy będziemy przechowywać je w warunkach oraz temperaturze pokojowej.
Aby oddzielić magnesy, chwyć zewnętrzny magnes, wysuń go ze stosu oraz pociągnij sprawnie.
Dzieciom NIGDY nie można pozwolić bawić się z magnesami neodymowymi.
Nie dawaj magnesy dzieciom.
Nie zapominaj, że magnesy z neodymu nie są zabawkami. Nie pozwól, aby dzieci mogły się nimi bawić. Mogą być one bardzo dużym zagrożeniem prowadzącym do zadławienia. W sytuacji połknięcia kilku jednocześnie, mogą przyczepić się przez ściany jelit. W najgorszym wypadku może doprowadzić to nawet do śmierci.
Magnesy są zdolne do przyciągania siebie wzajemnie, zaciskania skóry oraz sprawiania znacznych obrażeń.
Magnesy mogą pękać albo się kruszyć przy niekontrolowanym łączeniu się do siebie. Pamiętaj by nie zbliżać ich do siebie ew. mieć je mocno w dłoniach w odległości mniejszej niż 10 cm.
Nie zbliżaj magnesów do TV, portfela i dysku HDD komputera.
Silne pola magnetyczne emitowane przez neodymowe magnesy mogą zniszczyć nośniki magnetyczne, takie jak dyskietki, karty kredytowe, magnetyczne karty identyfikacyjne, taśmy kasetowe, taśmy wideo lub inne takie urządzenia. W dodatku mogą zniszczyć również telewizory, magnetowidy, monitory komputerowe i wyświetlacze CRT. Unikaj umieszczania magnesów neodymowych w okolicy urządzeń elektronicznych.
Pyły i proszek z magnesów neodymowych są łatwopalne.
Unikaj wiercenia lub obróbki mechanicznej magnesów neodymowych. Jeśli pokruszysz magnes na proszek bądź pył, wówczas powstanie materiał łatwopalny.
Magnesy neodymowe zalicza się do najsilniejszych magnesów na ziemi. Ich szokująca siła, jaka powstaje między nimi, może Cię zaskoczyć.
W celu wykorzystywania magnesów najlepiej zapoznać się wcześniej z naszymi informacjami. Dzięki temu unikniesz znacznych uszkodzeń ciała i samych magnesów.
Koniecznie trzymaj neodymowe magnesy jak najdalej od GPSa oraz smartfona.
Silne pole magnetyczne które generują neodymowe magnesy zakłóca kompasy, magnetometry, które używane są w nawigacji, a także we wnętrzu każdego telefonu oraz nawigacji GPS.
magnesy neodymowe z czasem powodują korozję.
Powłoka niklowa pokrywająca neodymowe magnesy gwarantuje ochronę ich wielu zastosowań. Powinieneś wiedzieć o tym, że magnesy neodymowe nie są odporne na wodę. W przypadku obecności wilgoci powinieneś spodziewać się rdzy bądź korozji. Podczas ich użytkowania pod wodą, na zewnątrz bądź w wilgotnym otoczeniu, może dojść do korozji lub utraty siły magnetycznej.
Powłoka magnesu to nikiel uważaj na alergie na nikiel.
Badania wyraźnie przedstawiają niewielki odsetek osób, które cierpią na alergię na metale takie jak nikiel. Reakcja alergiczna często objawia się zaczerwienieniem oraz wysypką skórną. Jeśli cierpisz na alergię na nikiel, spróbuj założyć rękawiczki bądź unikać bezpośredniego kontaktu z niklowanymi neodymowymi magnesami.
magnesy neodymowe mogą ulegać rozmagnesowaniu w wysokich temperaturach.
Magnesy pokazały, że zachowują swoją skuteczność nawet w temperaturze 80 stopni Celsjusza albo 175 stopni Farenheita. Temperatura może ulegać zmianie zależnie od rodzaju, kształtu oraz wykorzystania danego magnesu.
Trzymaj neodymowe magnesy z dala od osób z rozrusznikiem serca.
magnesy neodymowe wytwarzają wokół siebie niezwykle silne pole magnetyczne, które może zakłócać pracę symulatora serca. Dzieje się tak, gdyż wiele z tych urządzeń jest wyposażonych w funkcję, która deaktywuje urządzenie w polu magnetycznym.
W przypadku magnesów neodymowych nader szybko o ich ukruszenie.
Magnesy są bardzo kruche, a przez niekontrolowane łączenie ich będą się rozsypywać. Neodymowe magnesy są wytworzone z metalu. Ich powierzchnia jest pokryta mieniącym się niklem, jednak nie są one tak twarde jak stal.
W momencie kiedy magnesy będą się zderzać, małe ostre metalowe odłamki, które się oderwały od magnesu z znaczną prędkością zostaną wystrzelone w różnych kierunkach. Stąd pamiętaj, o ochronie oczu.
Formularz kontaktowy indeterminate_check_box
Preferowana forma kontaktu