Ogromną zaletą magnesów neodymowych jest trwałość na przemijający czas – z pewnością nie stracą magnetyzmu za naszego życia, gdyż przez 10 lat ubędzie im zaledwie 1% mocy. Maksymalna temperatura pracy w jakiej mogą pracować magnesy neodymowe to 220 °C. Jej przekroczenie skutkuje rozmagnesowaniem magnesu.
Wyjątkowe właściwości magnesów neodymowych to między innymi zasługa nowoczesnego sposobu ich wytwarzania. Proces ten polega na prasowaniu poszczególnych surowców pod bardzo wysoką temperaturą, a następnie ich sklejaniu lub spiekaniu. Bardzo istotne przy tym jest iż, wszystkie metale nie ulegają przy tym stopieniu, a ich obróbka następuje na każdym etapie wyłącznie w sproszkowanej postaci. Finalnie złączone tworzywa zostają poddane silnemu działaniu pola magnetycznego, co zapewnia im niezwykłą moc {i|oraz} ogromne właściwości magnetyczne.
Niegdyś uważana za niemożliwą, obecnie dzięki magnesom neodymowym {i|oraz} silnie diamagnetycznym materiałom, można już zbudować układy wykorzystujące lewitację permanentną.
To dość oczywiste zastosowanie, nieprawdaż? Niemniej magnes neodymowy utrzyma na lodówce znacznie bardziej niż zwykły, więc duże notatki czy inne obiekty nie będą już odpadać od drzwi.
Nasze kuleczki, dyski {i|oraz} sześciany magnetyczne często wykorzystywane są do produkcji magnetycznych bransoletek {i|oraz} naszyjników. Niektórzy lubią je za ich niepowtarzalne właściwości {i|oraz} atrakcyjny wygląd, inni stosują je w terapii magnetycznej.
Mniejsze magnesy (bowiem większe zbyt mocno działając powodowałyby ból) często używane są jako podstawa dla biżuterii, które utrzymując się na ciele nie wymagają przekłuwania go.
Nasze magnesy są znakomitym rozwiązaniem dla wszystkich, którzy potrzebują solidnie (a zarazem wygodnie) umocować plandekę, czy pokrowiec na swoim samochodzie, motocyklu, kosiarce lub innym urządzeniu o metalowej karoserii/obudowie.
W badaniach naukowych {i|oraz} w analizie laboratoryjnej często wykorzystuje się mieszadła magnetyczne, aby uniknąć konieczności zanurzania w mieszanym roztworze mieszadła wraz z drążkiem prowadzącym {i|oraz} tym samym ograniczyć niebezpieczeństwo skarżenia roztworu. Do roztworu trafia tylko jeden magnes, a drugi poruszany jest na zewnątrz pojemnika wywołując ruch magnesu wewnątrz.
Małe kuleczki świetnie wspomagają wyszukiwanie gwoździ pod większością typów podłóg (np. pod pokrytymi płytkami, linoleum, parkietem).
Szeroka gama kształtów {i|oraz} rozmiarów naszych magnesów gwarantuje dopasowanie odpowiedniego rozmiaru magnesu do każdego narzędzia (np. noża), niezależnie od jego wielkości. Dzięki temu masz możliwość wykonania według własnego pomysłu mocowań ze stali (w tym z nierdzewnej), dostosowanych do Twoich indywidualnych potrzeb lub po prostu przyczepić gdzieś magnes a na nim zawiesić narzędzie lub nóż. Sprawdź czy żadne z narzędzi w Twoim garażu nie poniewiera się na podłodze - jeżeli tak jest, zawieś je na ścianach, abyś więcej nie musiał się o nie potykać.
Każdy z naszych neo magnesów jest dość silny, aby zareagować na pole magnetyczne Ziemi. Jeśli je odpowiednio zawiesić lub umożliwić swobodne poruszanie zawsze ustawią się odpowiednio do magnetycznej północy/południa Ziemi.
Nasze magnesy walcowe to ulubiony produkt entuzjastów lalek typu Berenguer Baby. Równie dobrze nadają się one do konstrukcji lalek innego typu oraz wszelkiego rodzaju pluszaków.
Wykorzystując magnes neodymowy do zamocowania skrzydeł modelu umożliwisz im bezpieczne odłączenie w wypadku kraksy. Dzięki temu nie zniszczysz modelu, a "odbudowanie" go zajmie tylko chwilę.
Konstrukcja tego typu urządzeń jest nieomal identyczna, jak w przypadku magnetyzerów wody. Wielu ludzi uważa, że przepuszczenie paliwa tuż przed jego spaleniem przez silne pole magnetyczne zwiększa wydajność tegoż oraz zmniejsza emisję spalin. Dwa magnesy neodymowe umieszczone po obu stronach przewodu paliwowego wykonują dokładnie tę samą pracę, co magnetyzer paliwa, jednak to rozwiązanie jest znacznie tańsze niż komercyjny, gotowy magnetyzer.
Jeżeli posiadasz kilka taśm wymagających skasowania, a nie dysponujesz elektromagnetycznym degausserem, kilka ruchów dużym magnesem neodymowym pomoże rozwiązać Ci ten problem.
Magnesy to podstawowa część każdej prądnicy. Im silniejsze magnesy, tym większa wydajność urządzenia, dlatego też magnesy neodymowe nadają się wyjątkowo dobrze do zastosowania w generatorach.
Większość rowerowych prędkościomierzy wykorzystuje w swojej konstrukcji magnesy, aby wzbudzać czujnik magnetyczny wyliczający obroty koła na minutę, dzięki czemu możliwe jest obliczenie prędkości {i|oraz} przejechanych odległości. Nasze dyski magnetyczne mogą być użyte jako części zapasowe dla zgubionych elementów lub możesz je wykorzystać instalując na każdym posiadanym kole/rowerze tak, abyś mógł na wszystkich korzystać z tego samego licznika.
Nie możemy potwierdzić ze 100-proc. pewnością, że terapia magnetyczna działa, co nie zmienia jednak faktu, iż miliony ludzi na całym świecie są przekonane o jej działaniu {i|oraz} potwierdzają jej zbawienny wpływ na zdrowie. Wybierz odpowiednie magnesy dla potrzeb twojego ciała!
Jeśli w starszych modelach osłabły magnesy łączące poszczególne wagony lub od samego początku były one za słabe (co zdarza się znacznie częściej), wzmocnij je małym magnesem neodymowym. Nigdy więcej nie będziesz maił kłopotów z łączeniem wagoników.
Dzięki temu, że najszybsze modele samochodów do wyścigów torowych często wykorzystują magnesy jako wspomaganie utrzymania się w torze, uzyskują one lepsze czasy. Możesz użyć magnesu neodymowego zamiast lub obok oryginalnego, uzyskując przez to większą przyczepność, a tym samym jeszcze lepsze wyniki.
Szukasz metalowego przedmiotu, np. jakiejś zapodzianej w dywanie szpilki czy zapinki? Zamocuj duży magnes neodymowy na trzonku, a szybko odnajdziesz zgubę!
Święty Graal świata naukowego! Wielu już próbowało, jednak nikomu nie udało się osiągnąć sukcesu w budowie takiego urządzenia (a w każdym razie nikt o tym nie słyszał). Czy magnesy mogą być źródłem darmowej energii? Cóż, obserwując ich zachowanie wielu tak uważa, niemniej póki co, nikt tego nie dokazał. Na razie prawa termodynamiki mówią "nie."
Gdy pojawia się potrzeba połączenia dwóch lub więcej kawałków metalu, nieocenioną pomocą staje się kilka naszych magnesów kostkowych lub blokowych. Z powodzeniem można je wykorzystać do łączenia części na potrzeby wiercenia, obróbki maszynowej, czy spawania.
Od przedszkola aż do studiów, magnesy pozwalają na prowadzenie wyjątkowo ciekawych {i|oraz} rozwijających wiedzę eksperymentów. Każdy może skorzystać z nauki, jednocześnie znakomicie bawiąc się przy tym.
Duże magnesy neodymowe walcowe wszyste w torbę w rozmiarze MW 20x5 lub MW 25x5 mogą zostać użyte do mocowania sakw motocyklowych - zwykle przyklejane do baku. Kilka takich magnesów (zazwyczaj 5-6 sztuk) utrzyma sakwę czy torbę nawet przy bardzo dużych prędkościach na autostradzie!
Możesz użyć magnesu do zebrania rozsypanych szpilek. Na większą skalę często używa się magnesów do zbierania gwoździ {i|oraz} śrub pozostałych po ukończonej konstrukcji budowlanej, czy też rozsypanych przypadkowo na drogach.
Magnetyzm dotyka naszego życia w znacznie większym spektrum aspektów niż nam się zwykle wydaje. Dzięki temu magnesy są świetną demonstracyjną pomocą naukową. Szczególnie przydatne na tym polu są zabawki edukacyjne, takie jak XMAG łączące stalowe niklowane kuleczki za pomocą magnetycznych pałeczek, pozwalając tym samym budować, np. modele cząsteczkowe w chemii, modele geometryczne {i|oraz} struktury architektoniczne, pozwalając tym samym zapoznać się z podstawami inżynierii {i|oraz} mechaniki {i|oraz} zobrazować wiele zasad w matematyce {i|oraz} innych naukach.
Jeśli nie chcesz wbijać szpilek w swoje ulubione ubrania tylko po to aby zawiesić plakietkę, czy identyfikator, para średnich magnesów neodymowych w kształcie dysków rozwiąże problem. Po prostu umieść jeden magnes na lewej stronie ubrania, a drugi na plakietce {i|oraz} gotowe!
Wielu Klientów używa magnesów neodymowych do wyrobu słynnych z serialu Star Trek "transponder'ów" A to przecież nie jedyne zastosowanie - magnesy na pewno przydadzą się {i|oraz} w innych kostiumach.
Używając magnes neodymowy {i|oraz} mocując go do otwieracza do piwa w prosty {i|oraz} łatwy sposób jesteśmy w stanie od razu złapać go do otwieracza.
Magnes neodymowy znakomicie nadaje się do wyszukiwania niewidocznych, ukrytych w sufitach podwieszanych wkrętów.
To dla nas pewna nowość, ale okazuje się, że niektórzy nasi klienci są przekonani o tym, że wystawienie leżakującego wina czy nalewki na działanie silnego pola magnetycznego przyspiesza proces dojrzewania. Spotkaliśmy się już z gotowymi rozwiązaniami komercyjnymi opartymi o nasze magnesy. Nie prowadziliśmy dotąd eksperymentów na tym polu, tym bardziej możesz spróbować ich Ty!
Drobne magnesiki świetnie sprawdzają się jako zapięcia bransoletek {i|oraz} naszyjników. Doceni je każdy, kto kiedykolwiek miał problem z rozpięciem, czy zapięciem standardowego zapięcia biżuterii (a kto nie miał!). Mamy w ofercie dedykowane do tego celu produkty.
Wielu ludzi uważa, że silne, rzadkie magnesy są w stanie zmiękczyć wodę {i|oraz} oczyścić ją z substancji skażających. Wszystkie te egzotyczne dostępne na rynku magnetyzery wody nie są niczym innym, jak dwoma lub trzema dużymi magnesami neodymowymi w budowie dookoła rury, którą przepływa woda. Możesz więc zaoszczędzić sporo pieniędzy {i|oraz} po prostu zbudować sobie magnetyzer samodzielnie.
Wiele osób wykorzystuje nasze magnesy jako prosty sposób mocowania dekoracji świątecznych na drzwiach {i|oraz} innych metalowych powierzchniach. Możesz też mocować oświetlenie na aluminiowych daszkach {i|oraz} ściankach używając dwóch magnesów po obu stronach blachy aluminiowej. Dzięki ogromnej sile magnesu neodymowego nie musisz się martwić o wiatr - dekoracje na pewno nie spadną! Polecamy też zapoznanie się z dedykowaną ofertą magnesów montażowych {i|oraz} haczyków magnetycznych.
Silny magnes umieszczony w szmatce lub gąbce włożonej do akwarium {i|oraz} drugi na zewnątrz, który posłuży do kierowania pierwszym, wystarczą, abyś nie musiał już moczyć rękawów koszuli {i|oraz} komfortowo oczyszczał szyby zbiornika tak często, jak będziesz tego potrzebował.
Nasze magnesy są często wykorzystywane w wielu sytuacjach wymagających usunięcia z oleju wiórów metalowych, np. w miskach olejowych {i|oraz} filtrach. Warto przy tym pamiętać, że standardowy magnes neodymowy w temperaturze przekraczającej 80°C (178°F ) traci swoje magnetyczne właściwości, tak więc jeżeli zamierzasz stosować magnesy w wyższej temperaturze, szukaj magnesów neodymowych odpornych na wysokie temperatury, np. z literką H magnesy wytrzymują temperaturę 120°C.
Jeśli zamek magnetyczny w Twojej szafce jest już stary {i|oraz} słaby, aby znacznie go wzmocnić wystarczy umieścić magnes neodymowy z jego tyłu lub boku. Obecnie rzemieślnicy skłaniają się do używania magnesów neodymowych w zamkach wszelkiego rodzaju szafek, tworząc w nich w ten sposób "niewidzialne" zatrzaski.
Zabawa magnesami to naprawdę niesamowite {i|oraz} wciągające zajęcie. Kilka lub kilkanaście sztuk naszych mniejszych magnesów (polecamy szczególnie zestawy XMAG2) to znakomita zabawa zarówno dla dzieci jak {i|oraz} dla dorosłych.
Silny magnes pozwoli Ci bezpiecznie zamocować zapasowe klucze gdzieś w ukrytym miejscu na zewnątrz domu, mieszkania czy samochodu.
Formularz kontaktowy indeterminate_check_box
Preferowana forma kontaktu