loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Czynnikiem są duże ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku zauważalny jest systematyczny znaczny wzrost kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na cenach wszystkich towarów budowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem wycen zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co nienaturalnie podciąga cenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, ale wysokie koszty osłony środowiska, które nierozłączne są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej kosztowne w niedziałających aktualnie, wyeksploatowanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie posiadają rywali w branży wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli mówimy o Dysprosium. Ograniczone znaczenie kopalni europejskich tylko utrwala monopolistyczną role Chin, a szczupła oferta w porównaniu do rosnącego zbytu pozwala na możliwość podwyższania stawek bez utrudnień.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W reakcji na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Wykonać badania obecnych , a także przyszłych zamysłów ażeby móc w pełni obliczyć zapotrzebowanie na magnesy neodymowe.
  • Zakup profilaktyczny dużej ilości magnesów co ustrzeże nas przed przyszłym przyrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam spokojniejszą strategię podwyżek cen własnego towaru nie odczuwalną istotnie dla bezpośrednich kolejnych odbiorców.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów użytkowanych do tej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Należy dysponować wiedzą, że obecny rynek handlu magnesami znacznie skrócił czasy płatności w sprzedaży hurtowej, i to do trzech dni. Takie terminy w najbliższym okresie potrafią stać się podstawą więc będzie to miało naturalny wpływ na własną produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, lecz nasz serwis https://turbomag.pl już nie obsługuje przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Microsoft Edge, Google Chrome lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube