loading...

Widać, że wzrastają ceny magnesów NdFeb? Powodem są wysokie ceny surowców do produkcji magnesów.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest systematyczny dynamiczny wzrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Oczywiście odzwierciedla się to na wycenach magnesów NdFeB, a w następstwie na cenach wszelkich towarów budowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z stwierdzonych bodźców takiej sytuacji...

  • Decyzyjne administrowanie Chińskiego Rządu pułapem wycen zasadniczych bez wzięcia pod uwagę rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co wymuszenie podciąga wycenę minerałów.
  • Konieczne do poniesienia, ale wysokie koszty ochrony środowiska, które związane są z aktualnymi zasadami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej zauważalne w niepracujących obecnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie odczuwają oponentów w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie gdy mówimy o Dysprosium. Niewielkie znaczenie kopalni europejskich tylko wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, a szczupła podaż w stosunku do kwitnącego zbytu daje sposobność podnoszenia stawek bez zahamowań.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W odpowiedzi na sytuacje na rynku proponujemy:

  • Dokonać oceny aktualnych , a także przyszłych zamysłów aby móc w całości obliczyć zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Zakup zapobiegawczy znacznej porcji magnesów co zabezpieczy nas przed spodziewanym wzrostem cen, a dodatkowo zapewni nam łagodniejszą strategię podwyżek cen własnego produktu nie odczuwalną tak bardzo dla naszych przyszłych odbiorców.
  • Przemyślenie zastąpienia magnesów stosowanych do obecnej pory magnesami o słabszej gęstości z większą temperaturą pracy.
  • Musimy dysponować wiedzą, że współczesny rynek handlu magnesami zdecydowanie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim czasie mogą stać się podstawą i będzie to miało stały wpływ na rodzimą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza firmowa strona https://turbomag.pl nie wspiera już Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube