loading...

Czemu rosną ceny magnesów NdFeb? Bodźcem są wygórowane ceny pierwiastków ziem rzadkich.

Od marca 2017 roku odczuwalny jest stały dynamiczny przyrost cen wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Niewątpliwie odkłada się to na cenach magnesów NdFeB, i w następstwie na wycenach wszelkich artykułów produkowanych z ich zastosowaniem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Oto niektóre z stwierdzonych powodów takiej okoliczności...

  • Kierownicze zarządzanie Chińskiego Rządu poziomem stawek minimalnych bez uwzględnienia rachunku ekonomicznego poszczególnych kopalni co sztucznie winduje cenę minerałów.
  • Nieuniknione do poniesienia, ale znaczne koszty osłony środowiska, jakie nierozłączne są z obecnymi normami, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Znacznie kosztowne w niepracujących aktualnie, wyczerpanych kopalniach.
  • Chiny aktualnie nie posiadają konkurencji w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich szczególnie jeśli mówimy o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie wzmacnia monopolistyczną kondycje Chin, a szczupła oferta w przeliczniku do wzrastającego popytu dopuszcza szansę windowania odpłatności bez utrudnień.
  • Siła nabywcza dolara amerykańskiego

W reakcji na koniunkturę na rynku doradzamy:

  • Przeprowadzić badania aktualnych i przyszłych zamysłów by móc w maksymalnym zakresie zaplanować zlecenie na magnesy neodymowe.
  • Wykup profilaktyczny znacznej porcji magnesów co ustrzeże nas przed spodziewanym przyrostem cen, a jednocześnie umożliwi nam łagodniejszą strategię podwyżek cen naszego produktu nie odczuwalną tak bardzo dla bezpośrednich przyszłych klientów.
  • Przemyślenie wymienienia magnesów użytkowanych do tej pory magnesami o mniejszej gęstości z wyższą temperaturą pracy.
  • Musimy mieć świadomość, iż obecny rynek handlu magnesami znacznie ograniczył terminy płatności w sprzedaży hurtowej, czasami do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się zasadą więc będzie to miało bezpośredni wpływ na naszą produkcję i sprzedaż.
Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Niezmiernie przykro nam, ale nasza firmowa strona https://turbomag.pl nie wspiera IE. Proszę zaktualizować przeglądarkę na Google Chrome, Microsoft Edge lub Mozilla Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube