loading...

Czemu podnoszą się ceny NdFeb?

Od marca 2017 roku zauważalny jest stały dynamiczny progres kosztów wydobycia pierwiastków ziem rzadkich. Naturalnie odzwierciedla się to na cenach magnesów NdFeB, oraz w następstwie na wartościach wszelkich artykułów produkowanych z ich użyciem.

wzrost cen ndfeb
wzrost cen ndfeb

Poniżej niektóre z rozpoznanych bodźców takiej koniunktury...

  • Centralne zarządzanie Chińskiego Rządu zakresem stawek zasadniczych bez ujęcia rachunku ekonomicznego indywidualnych kopalni co sztucznie winduje wartość minerałów.

  • Konieczne do poniesienia, jednak znaczne koszty ochrony środowiska, które związane są z aktualnymi wytycznymi, funkcjonującymi od czerwca 2017 roku. Najbardziej odczuwalne w niedziałających już, wyeksploatowanych kopalniach.

  • Chiny dzisiaj nie posiadają rywali w sektorze wydobycia i przetwórstwa pierwiastków ziem rzadkich tym bardziej jeśli chodzi o Dysprosium. Małe znaczenie kopalni europejskich jedynie umacnia monopolistyczną role Chin, natomiast niska dostawa w porównaniu do kwitnącego popytu pozwala na możliwość windowania cen bez utrudnień.

  • Wahania kursów amerykańskiego dolara.

W odpowiedzi na koniunkturę na rynku proponujemy:

  • Wykonać analizy bieżących oraz przyszłych zamysłów aby móc w pełni obliczyć zamówienie na magnesy neodymowe.

  • Wykup profilaktyczny maksymalnej porcji magnesów co uchroni nas przed spodziewanym skokiem cen, a jednocześnie da nam spokojniejszą procedurę podwyżek cen końcowego produktu nie odczuwalną tak bardzo dla bezpośrednich ewentualnych odbiorców.

  • Przemyślenie wymienienia magnesów stosowanych do tej pory magnesami o niższej gęstości z wyższą temperaturą pracy.

  • Musimy dysponować wiedzą, iż dzisiejszy rynek handlu magnesami znacznie zredukował czasy płatności w sprzedaży hurtowej, nawet do trzech dni. Takie terminy w krótkim okresie potrafią stać się normą zatem będzie to miało bezpośredni wpływ na własną produkcję i sprzedaż.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, lecz nasza firmowa strona https://turbomag.pl już nie wspiera przeglądarki Internet Explorer. Prosimy o aktualizację przeglądarki na Mozilla Firefox, Microsoft Edge albo Google Chrome.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube