loading...

Zapotrzebowanie na magnesy w naszym codziennym życiu.

W przeciągu dnia mnóstwo razy stykasz się z magnesami często nie mając tego świadomości. Mają one znaczącą pozycję w dużej rodzinie urządzeń, od popularnych układanek dla dzieci, komputerów czy kart kredytowych po profesjonalne narzędzia choćby urządzenie do rezonansu magnetycznego. Wielkość magnesów oscyluje od zaledwie widocznych drobinek po fabryczne giganty o wadze kilku ton. Owe ogromne są zdecydowanie widoczne, te malutkie niejednokrotnie schowane są wewnątrz rozlicznych urządzeń gospodarstwa domowego, biurowych, medycznych czy handlowych, realizując swoją misję w ciszy i pozostając przy tym zupełnie niedostrzegalnymi.

Elektronika i magnesy.

W laptopach stosuje się magnesy do przechowywania informacji na przykład na kartach pamięci. Magnesy transformują położenie materiału magnetycznego na nośniku danych w segmentach, które następnie przedstawiają binarne dane. Później komputer rozpoznaje profil ze wszystkich zapisanych segmentów materiału magnetycznego i zamienia je na dane rozpoznawalne dla zwykłego użytkownika. W miniaturowych głośnikach znajdujących się w laptopach, telewizorach i radiach tak samo używa się magnesów. Wewnątrz głośnika zwinięta z miedzianego izolowanego drutu cewka i magnes przetwarzają sygnały elektroniczne w wibracje dźwiękowe.

Energia elektryczna , a także kolejne branże.

Magnesy oferują bogaty arsenał wykorzystań w świecie przemysłu. W generatorach elektrycznych przekształcają energię mechaniczną w elektryczność, jednocześnie silniki elektryczne wykorzystują magnesy do zamiany elektrycznej energii ponownie w energię mechaniczną. Podczas recyklingu elektromagnesy w podnośnikach chwytają i transportują ciężkie kawałki metalu, a niektóre ważące tysiące kilogramów. Kopalnie korzystają z magnetycznych separatorów do izolowania przydatnych rud metali od rozbitej skały. W przetwórstwie spożywczym omawiane magnetyczne separatory usuwają drobne kawałki metalu z ziaren , a także pozostałych sypkich albo płynnych artykułów spożywczych. Gospodarze hodujący bydło wykorzystują magnesy do wybierania fragmentów metalu, które czasami krowy mogą spożyć w karmie. Krowa połyka magnes wraz z pożywieniem. To na pewno nie jest dowcip. Magnes poruszając się przez organizm zwierzęcia wyłapuje cząsteczki metalu.

Magnesy w służbie zdrowia.

Magnesy trafiają się w pewnych powszechnie eksploatowanych urządzeniach leczniczych, takich jak urządzenia do rezonansu magnetycznego. Wykorzystują one silne pole magnetyczne do generowania radarowego sygnału radiowego z wnętrza ciała, wykorzystując sygnał do powstania doskonałego, szczegółowego widoku kości, narządów oraz pozostałych tkanek. Magnes w takich urządzeniach jest wyjątkowo intensywny - tysiące razy mocniejszy niż zwykłe magnesy kuchenne. Innym przeznaczeniem medycznym magnesów jest usuwanie nowotworów. Specjalista aplikuje wrażliwy magnetycznie roztwór w obręb nowotworu następnie używa mocnego magnesu do generowania energii cieplnej w okolicy zainfekowanej. Ciepło likwiduje komórki nowotworowe bez strat dla zdrowych narządów.

Każdy dzień z magnesem.

Zapewne możliwe, że jest to dla Was nie oczywiste, ale w waszym mieszkaniu odnajdziecie sporo magnesów. Na lodówkach magnesy przytrzymują notatki, otwieracze do butelek tudzież dziwne małe przedmioty zawieszane na metalowych drzwiach lodówki. Kompas kieszonkowy stosuje igłę magnetyczną, by pokazać drogę na północ. Ciemny pasek magnetyczny z rewersu karty kredytowej przechowuje informacje w taki sam sposób, jak w komputerze dysk twardy. Elektroluksy, roboty kuchenne , a także pralki wykorzystują silniki elektryczne, które działają dzięki użyciu magnesu. Magnesy są w telefonach, alarmach do wrót i w modelach samochodów. Świat naokoło nas jest wypełniony magnesami.

Dhit sp. z o.o.
Internet Explorer Przykro nam, ale nasza strona turbomag.pl nie wspiera Internet Explorer'a. Zaktualizuj przeglądarkę na Microsoft Edge, Google Chrome lub Firefox.
help_outline Pomoc

Formularz kontaktowy indeterminate_check_box

Preferowana forma kontaktu

Facebook Youtube