magnetyzery Turbomag
w koszyku nic nie ma

 kup teraz
 status zamówienia
 regulamin sklepu
 kontakt
   
   
       
 magnetyzery
 magnetyzery Turbomag®
 budowa Turbomag®
 zestawy Turbomag®
 magnetyzery montaż
 magnetyzery FAQ

  Korzyści płynące ze stosowania magnetyzerów Turbomag®:
 • spadek emisji CO, węglowodorów i NO x-ów (nawet o 50%)
 • zmniejszenie zużycia paliwa (nawet o 22% - realnie 0,83-1,74 litra/100km)*
 • dokładne oczyszczenie układu paliwo-olejowego z ferromagnetyków**
 • Uzyskanie znacznie większych osiągów silnika przy marnym paliwie - wzrost mocy i elastyczności
 • Lepsza praca gaźników i wtryskiwaczy paliwa - cichsza praca, lepsze spalanie
 • Łatwy rozruch w każdych warunkach
 • Znaczne przedłużenie żywotności silnika

* dotyczy samochodów o pojemnościach silnika do 1,2 l oraz silników najnowszej generacji CRDI - Diesel
** magnetyzery muszą być zamontowane na filtrach, aby przy wymianie tych ostatnich można było oczyścić układ z nieczystości ferromagnetycznych, które właśnie dzięki zastosowaniu magnetyzerów pozostają w filtrach

  Dlaczego magnetyzery do silników Diesla są inne niż do silników benzynowych?

Samochody z silnikami Diesla są bardziej oszczędne od aut z silnikami benzynowymi czy z instalacją LPG. Jednak olej napędowy jest znacznie bardziej gęsty dlatego aby uzyskać zadowalający efekt magnesy na filtrze muszą być nieco większe niż w instalacjach benzynowych.

 Dlaczego magnesy nie są klejone do obejm?

Konstrukcja magnetyzerów Turbomag® znacznie różni się od produktów konkurencji.
Głównymi wyróżnikami są:

 • obejmy plastikowe
 • magnesy nie są wklejane lecz trzymają się głównie na zaciskach przylegając do soczewki magnetycznej na dużej powierzchni,
 • obejmy nie są ciężkie

Owa innowacyjna konstrukcja powstała z myślą o wciąż złym stanie polskich dróg. Dzięki temu rozwiązaniu użytkownicy magnetyzerów Turbomag® nie są narażeni na niebezpieczeństwo zgubienia magnesu, który mógłby odpaść od obejmy podczas jazdy.


Ponadto odpadając magnes przyklejony do obejmy (a więc nie Turbomag®!) pod wpływem własnego ciężaru odrywa od swojej powierzchni chronną warstwę niklu, zabezpieczającą go przed korozją wewnętrzną i utratą właściwości magnetycznych.

 Co mówi nam symbol N38H umieszczany obok zwrotu "magnes neodymowy" i dlaczego w magnetyzerach stosowane są właśnie takie magnesy?

Pamiętaj - magnesy to nie baterie ! Tu większy nie może więcej. Do skonstruowania magnetyzera teoretycznie można byłoby użyć również magnesu ferrytowego jednak musiałby on być aż dziesięciokrotnie większy, jeżeli chcielibyśmy dysponować taką samą mocą, jaką gwarantuje nam stosowanie w magnetyzerze magnesów neodymowych. Te ostatnie to spieki różnych gęstości (żelazo-neodym-bor) zaś "N38" to oznaczenie jakości materiału. informujące iż dany magnes N38 może utrzymać 38 kg, a np. magnes N35 - 35 kg. Stosowane w magnetyzerach magnesy N38 są optymalne dla celów w jakich zostało skonstruowane to urządzenie. Dobieranie znacznie kosztowniejszych magnesów o większej sile z całą pewnością nie polepszy działania magnetyzera.

Symbol H oznacza zdolność prawidłowego funkcjonowania nawet w temperaturze 120oC. Innymi słowy magnesy nie stracą swoich właściwości magnetycznych jeśli np. przegrzeje się silnik, czy też podczas jego pracy rozgrzeje się filtr oleju.

 Dlaczego magnetyzer powietrza nie składa się z dużych obejm?

Niestety, rozmaitość modeli samochodów uniemożliwia znormalizowanie średnicy przewodu powietrza. A w sytuacji gdy liczy się precyzja, w pierwszej chwili mogłoby się wydawać, iż nie pozostaje nic innego jak zaprojektowanie do każdej marki auta innego uchwytu mocującego. Problem ten udało się ominąć ustawiając z ogromną precyzją magnetyzery pod odpowiednim kątem bez przecinania czy doginania jednakowych uchwytów.

 Czy metalowy filtr nie będzie rozpraszał pola magnetycznego magnesów tak jak to robią opaski metalowe?

Filtr charakteryzuje okrągły kształt, tak więc pole magnetyczne jest zamknięte w okręgu czyli nie może jak gdyby "uciec" zachowując ponadto tzw. ciągłość przepływu.

Blaszki z kolei mają ostre końce i zazwyczaj nie stykają się ze sobą, w wyniku czego pole nie jest zamykane lub niepotrzebnie kumuluje się na końcu blaszki, zamiast na przeciwnej stronie magnesu - soczewce magnetycznej.

Warto też pamiętać, że metal z którego produkowane są filtry jest ferromagnetyczny, co powoduje, iż po pewnym czasie pole magnetyczne oddziałujące na filtr tworzy z niego magnetyzer (A MOŻE MAGNES?). Łatwo to sprawdzić przykładając do zużytego filtra drobne opiłki metalu, szpilki itp.

 Czy w czasie przepływu paliwa z filtra do silnika nie nastąpi ponowne zlepianie się cząsteczek?

NIE! Proces magnetyczny trwa moment co wcale nie oznacza, że magnetyzm od razu "ucieka". Za przykład mogą służyć oleje najnowszej generacji z serii Magnatec działające podobnie jak magnes - przylegając do powierzchni zmniejszają tarcie. Magnetyzacja owego oleju trwa moment po czym przez długi czas olej nie traci swoich właściwości magnetycznych. Tak samo jest w przypadku magnetyzacji dipoli paliwowych czy olejowych podczas procesu spalania. Dodatkowo po pewnym czasie filtry na których zamontowane są magnetyzery same stają się swoistymi magnetyzerami gdyż metalowe ścianki kumulują ładunki magnetyczne.

 Czy po zamontowaniu magnetyzera potrzebny jest jakiś okresoczekiwania na widoczne efekty?

NIE! Niepotrzebne są tu żadne okresy przejściowe ani przejechane kilometry. Magnetyzery oddziałują stałym polem magnetycznym (nie są ładowane po przejechaniu 1000 km) na estry paliwowe, olejowe a efekt widać już w momencie montażu. Tylko w wypadku magnetyzerów olejowych na pełny efekt należy nieco poczekać, co wiąże się koniecznością przynajmniej 30-krotnego przepompowania oleju przez filtr oleju.

  Efekt przesycenia magnetycznego czy to możliwe ?

Na rynku można spotkać wiele odmian magnetyzerów. Każdy z nich posiada mocowanie blaszane. Ze względu iż owe obejmy rozpraszają pole magnetyczne efektu przesycenia nie zaobserujemy. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na :

 • materiał z jakiego są zrobione magnesy - każdy producent używa najtańszych (czytaj najsłabszych magnesów) zazwyczaj N35 lub N27 - gołym okiem nikt tego nie odróżni.
 • rozmiaru magnesu - czy to jest magnes płytkowy 12.5*12.5*5 czy optymalny 25*10*5

W naszych magnetyzerach stosowane są magnesy N38H troszkę droższe (max. temp. pracy do 1200C). W naszych soczewkach magnetycznych zbierane jest pole magnetyczne z przeciwnego bieguna, aby nie uciekało na blaszkę (czytaj uchwyty mocujące).

  Magnetyzery montowane są fabrycznie od lat, ale nikt o tym nie wie ?

Zrozumienie tego zagadnienia wymaga poznania budowy silnika. Każdy kto kiedykolwiek sam wymieniał olej w silniku wie iż korek ma w sobie magnes. Jako jedyni na rynku oferujemy magnetyzer oleju. Jego zadaniem jest po za czyszczeniem układu olejowego z ferromagnetków - jonizacja estru olejowego, aby olej bardziej przylegał do silnika - zmiejszał tarcie. Jednak w silniku korek oleju posiada w sobie bardzo słaby magnes ALNICO, który nie wyłapie wszystkiego co powinien.

Dodatkowo magnes ALNICO jest dużo słabszy niż magnes neodymowy przez co proces jonizacji estru nie jest znaczący.


       Copyright ® 2004 - 2019